school

Promocja zdrowia

Nasza szkoła uczestniczy w programie edukacji pro-zdrowotnej. Program ten zawiera bloki tematyczne takie jak: dbałość o zdrowie, żywność i zdrowe żywienie, higiena osobista, aktywność fizyczna w czasie wolnym, bezpieczeństwo, pierwsza pomoc i profilaktyka uzależnień.

W ramach realizacji jednego z bloków tematycznych- żywność i zdrowe żywienie zorganizowano w naszej szkole akcję promującą ten temat.

W październiku i w listopadzie 2006 roku uczennice klasy 2D wraz z mgr Marią Serwońską zorganizowały Dzień Jabłka. Sprzedawano przepyszne jabłka i zrobione własnoręcznie świeże soki jabłkowo- marchwiowe. Zachęcały w ten sposób uczniów i nauczycieli do zdrowego odżywiania i spożywania pełnowartościowych produktów pełnych witamin.

8 kwietnia 2011 podczas Światowego Dnia Zdrowia, w naszym LO odbywały się różne imprezy.
Klasa Ig p. Lidii Hawryło - Sierpniak przygotowała międzyklasowe konkurencje sprawnościowo - zwinnościowe jak np. wykonanie sałatki owocowej na czas. Bardzo prężnie działał kiermasz zdrowej żywności a na hali sportowej rozgrywane były finały siatkówki międzyklasowej, które przygotowali: Damian Babicki i Tomasz Kajpust.
Do zdrowego stylu życia, w tym dniu zachęcał również prezentowany w ciemni fotograficznej film podsumowywujący sezon narciarski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom za promowanie zdrowia, ruchu i zdrowego odżywiania się.

g347 g348 g349
g350    

| 1